• Vyčiaus g. 14, Patamulšėlis,
    Kauno raj.
  • Susisiekite
    +370 600 01555
  • Parašykite mums
    europlast.lt@gmail.com

Individualūs buitinių nuotekų valymo įrenginio naudojimo privalumai

Vienas dažniausiai pasitaikančių rūpesčių individualaus namo, kaimo turizmo sodybos, sodo namelio ar kito nuošaliau nuo miesto komunikacijų esančio statinio šeimininkui – ką daryti su buitinėmis nuotekomis. Norima patogaus, efektyvaus, aplinkai draugiško sprendimo, tuo pačiu išvengiant didelių išlaidų ar nepatogumų. Ir vienas iš tokių sprendimų – tai individualūs biologiniai nuotekų valymo įrenginiai.

Individuali E.Gedvilo firma siūlo gana platų vieno iš Lenkijos rinkos lyderių – EURO-PLAST gaminių asortimentą. EURO-PLAST gamina įvairius plastiko gaminius bei įrengimus, tokius kaip  individualių namų nuotekų valymo įrenginiai su drenažo lauku, gruntiniai įrenginiai, septikai, namų nuotekų valymo įrenginiai su drenažiniais koriuko paketais, mechaniniai biologiniai irengimai su dumblo nusodintuvais ir biologiniu reaktoriumi, nuotekų rezervuarai, surinktuvai, lietaus vandens talpyklos, geriamojo vandens rezervuarai, rezervuarai žemės ūkio reikmems, geriamojo vandens talpyklos, siurblinės, šuliniai, riebalų gaudyklės, separatoriai ir kt.

Lietuvoje populiariausia šio gamintojo produkcija – individualūs drenažiniai nuotekų valymo įrenginiai.

E.Gedvilo firma, būdami EURO-PLAST atstovai Lietuvoje, jau turi daugiau nei 10-ies metų patirtį tiekiant bei įrengiant individualius nuotekų valymo įrenginius, ir drąsiai teigia, jog tai yra vienas pačių efektyviausių sprendimų nuotekoms tvarkyti ten, kur dėl vienų ar kitų priežasčių miesto komunikacijos nėra pasiekiamos.

Visų pirma, akcentuojamas šių biologinių nuotekų valymo įrenginių paprastumas. Juose nėra mechaniškai gendančių detalių, kurias  reikėtų keisti. Įrenginiuose taip pat nėra jokių elektrinių detalių.

Veikimo principas gana paprastas – nuotekos patenka į rezervuarą, kuriame bakterijos skaido buitines nuotekas, vėliau jos sunkiasi per vulkaninio akmens pripildytą filtrą, kuriame jos išvalomos  nuo likusio dumblo, o patekus į drenažinį lauką, išvedžiotą grunte, nuotekose esančios bakterijos veikiamos oro iš ventiliacijos kanalų, baigia savo darbą, ir į aplinką patenka jau išvalytas, bekvapis, skaidrus ar beveik skaidrus vanduo. Kadangi drenažiniuose nuotekų valymo įrenginiuose nuotekos išleidžiamos ne tiesiogiai į vandens telkinius, o į gruntą, tai prasisunkęs per tam tikrą grunto sluoksnį toks vanduo tampa visiškai švarus.

Šių įrenginių priežiūra labai paprasta – metuose kartą reikia išimti filtrą su vulkaniniu akmeniu ir jį išplauti. Patį rezervuarą valyti reikia kartą į 2-3 metus, pilnai išsiurbiant visą esamą turinį ir užpildant švariu vandeniu. Na ir savaime suprantama – pasirūpinti, kad įrenginyje nuolat būtų aktyvių bakterijų, kas – priklausomai nuo naudojimo intensyvumo – gali būti atliekama kas 3-4 savaitės, arba pagal poreikį.

Pirmiausia, reikia suprasti, jog biologiniame nuotekų valymo įrenginyje pagrindinį darbą atlieka bakterijos – gyvi organizmai, kuriuos reikia savotiškai „prisijaukinti“. Mūsų buityje įprastai naudojamos buitinės chemijos priemonės – įvairūs valikliai, plovikliai, dezinfekantai, tualeto muiliukai, skalbimo priemonės – jose daug chloro ir kitų E raide žymimų agresyvių cheminių medžiagų, kurios žudo bakterijas. Panaudojus tokių priemonių, įrenginyje esančios bakterijos žūva, ir į aplinką patenka neišvalytos nuotekos. Apie bakterijų žuvimą praneša atsiradęs kvapas prie įrenginio, bei tamsus, drumzlinas vanduo.

Norint to išvengti, reikia naudoti aplinkai draugiškas, švelnias buitinės chemijos priemones. Turima omenyje – ekologiškos ( žymimos žaliu euro lapelio ženklu ) priemonės, taip pat natūralios, hipoalerginės priemonės, skirtos jautrią odą turintiems žmonėms arba vaikams (pvz. lietuviški „Ringuvos“ produktai, vaikų rūbams skalbti skirtos priemonės ir pan.).

Kaip žinoti, ar priemonės gali pakenkti bakterijoms įrenginyje? Patarimas gan paprastas – jei jos nekenkia žmogui, jei gali kontaktuoti su oda ir nedaryto jokio neigiamo poveikio, tai bakterijoms irgi nepakenks.

Norint, kad bakterijų koncentracija įrenginyje būtų pakankama, reikia atkreipti dėmesį ir į esamą nuotekų kiekį – tarkime, jei kurią savaitę daugiau skalbiame, ar kokiu kitu būdu susidaro daugiau nuotekų, patartina panaudoti papildomą dozę bakterijų (bakterijų dozė priklauso nuo naudojamo įrenginio dydžio ir įprastinio nuotekų kiekio).

Svarbu nepamiršti, kad bakterijos įrenginyje įprastai turėtų būti  papildomos kartą per 3-4 savaites, arba pagal poreikį, kai naudojamo vandens kiekis yra didesnis nei visada.

Dažna situacija, kai klientai, įsirengę biologinį buitinių nuotekų valymo įrenginį, pamiršta apie jo priežiūrą ir bakterijų išsaugojimą. Atsiradęs kvapas liudija, kad įrenginyje esančios bakterijos išmirė, arba kad jų yra labai mažai. Tokiu atveju reikia bakterijas užveisti iš naujo.

Veiksmų seka, norint išspręsti šią problemą būtų tokia:

1)     Būtina išsaiškinti, dėl kokių priežasčių bakterijos žuvo ir tas priežastis pašalinti. (žr. Įrenginio priežiūra ir naujodamos priemonės)

2)     Papildyti įrenginį šviežiu vandeniu.

3)     Įberti naujų bakterijų.

Jei vanduo iš įrenginio išteka neskaidrus, tamsus, drumzlinas ir su kvapu, tai rodo bakterijų trūkumą, ir būtina išsiaiškinti, dėl ko jos žūva.

Įrenginys neturi išleisti nešvaraus vandens, nes:

1)     Užteršiami drenažo vamzdžiai;

2)     Užteršiamas drenažinis gruntas;

3)     Teršiama gamta ir už tai gresia didelės baudos.

Todėl primygtinai rekomenduojame laikytis įrenginio priežiūros nurodymų.

Pasirinkite EURO-PLAST!

I.Į. E. Gedvilo firma biologinius drenažinius nuotekų valymo įrenginius pardavinėja ir įrengia jau daugiau nei 10 metų visoje Lietuvoje, ir remdamiesi savo patirtimi, gali garantuoti, jog laikantis įrenginio priežiūros rekomendacijų, šiuo nuotekų tvarkymo sprendimu džiaugsitės daugelį  metų.

EURO-PLAST yra viena iš nedaugelio įmonių Lenkijoje, gaminančių polietileno bakus, kurių talpa nuo 2 iki 30 m3 dydžio; monolito ir net keturių rūšių septikus, kuriuos galima montuoti skirtingo  dirvožemio sąlygomis.

Visa įranga, pagaminta pagal EURO-PLAST gamybos technologijas, atitinka šiai sričiai taikomus reikalavimus ir turi  reikiamus sertifikatus, patvirtinimus ir pažymėjimus. Verta pažymėti, kad septikai EURO-PLAST, yra pažymėti CE ženklu. Tai reiškia, jie gaminami pagal Europos standarto EN 12566-1/A1 reikalavimus ir buvo sėkmingai išbandyti laboratorijoje, ir gavo puikius įvertinimus!

EURO-PLAST bendrovės privalumas yra greitas ir efektyvus veikimas ir lankstumas tenkinant klientų poreikius. Dėka gerai išvystyto tinklo ir autorizuotų atstovų, kiekvieną investuotoją  konsultuojame, padedame projektuoti  ir montuoti  įrenginius visoje šalyje.

I.Į. E. Gedvilo firma Individuali E.Gedvilo įmonė siūlo gana platų keturių Lenkijos gamintojų – EURO- PLAST, vieno iš Lenkijos rinkos lyderių, Eko-Roto, Marseplast ir Micinski nuotekų biorengimų  asortimentą, taip pat  sertifikuotus biologinius preparatus, naudojamus šiuose įrenginiuose.